فارسیEnglish

نمونه سوال آزمون پیشرفت تحصیلی سوم ریاضی

نمونه سوال آزمون پیشرفت تحصیلی سوم ریاضی

چگونگی محاسبه تاثیر معدل در کنکور ۹۶

چگونگی محاسبه تاثیر معدل در کنکور ۹۶

 

نمرات دروس مرتبط امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان با ۲۵درصد تاثیر و نمرات دروس مرتبط امتحانات نهایی پیش دانشگاهی با ۵درصد تاثیر و هر دو بصورت تاثیر مثبت اعمال می شود


ادامه مطلب...

جزوه ای مفهومی و عالی از فصل 5 زیست 2

زیست

سوم_دبیرستان

کنکور

جزوه ای مفهومی و عالی از فصل 5 زیست 2

دز این جزوه سعی شده آنچه را که برای کنکور و امتحانات نهایی مهم است آورده شود اما با این وجود توصیه می شود حتما توضیحات کتاب نیز مطالعه شود.

درخواستی یکی از عزیزان

فایل های ضمیمه :

روش مطالعه و منابع برترشیمی2

روش مطالعه و منابع برترشیمی2

 از دیدگاه رتبه 7 منطقه 2 ریاضی 93 محمد کاظم میدانی

 

آخرین درس کنکوره و تو هر دو رشته ی ریاضی و تجربی هم 35 تا سوال داره ، اهمیتش برای تجربیا بیشتر از ریاضیا هست ولی برای هر دو رشته به اندازه ی کافی مهمه . سوالاش تو کنکور تقریبا میشه گفت همواره از نظر سختی سیر صعودی داشته . در کل در رشته ی ریاضی ، سوالات فیزیک تقریبا سختی و سبک ثابتی داشتند ، شیمی تقریبا همیشه سخت تر شده و ریاضیات نوسان داشته. از سه سال دوم و سوم و پیش به اندازه ی  تقریبا مساوی سوال میاد و به همین ترتیب تو دفترچه ی سوالات هستند.

 شیمی 2 پایه ی شیمی برای کنکوره ، دو فصل اولش به شدت مهم هستند و با فهمیدن و کار کردن درست اون ها فصل های بعد براتون میشه سر زدن به یه قسمت شیمی و یاد گیری یک مطلب خاص ولی اگه بر این مطالب مسلط نشید هر فصل دیگری از شیمی هم براتون میتونه مشکل ساز شود  . مطالب حفظی شیمی2 زیاده و از طرفی همونطور که گفتم باید خوب به مفاهیمش مسلط شید پس باید حوصله کنید و چندین بار مطالب رو مرور کنید. کتاب درسی شیمی2 بهترین منبع برای شماست. چندین بار زیر و روش کنید ، هر نکته ی جدیدی رو فهمیدین سعی کنید حاشیه نویسی کنید. هر چند وقت یکبار یه سر به کتاب بزنید و مطالب ترکیبی با فصل های بعد رو هم بنویسید.  برای تست و مباحث مفهومیش هم از یه کتاب کمک درسی مناسب استفاده کنید و به مقدار فراوان تست بزنید تا جایی که تست ها رو با چشم حل کنیدوقتی یه عدد اتمی رو گفتند بدونید کدوم عنصر هست و آخرش چی هست ، وقتی خواستین ساختار لوویس یه ماده رو رسم کنید از قبل باهاش آشنا باشید و سریع رسم کنید و . اگه بخواین تو شیمی وقت کم نیارین لازمه که سوالات حفظی رو سریع جواب بدین و شیمی 2 بهترین فرصته .

( منبع پیشنهادی : شیمی2 مبتکران- کار آسون تر : شیمی 2 گاج  )

 

مشاوره برای درس عربی

مشاوره برای درس عربی :

عربی درس سختی برای اکثر بچه هاست اما برای بچه های این کانال نه حالا شاید بگید چطور؟؟؟

در درس عربی یه سری سوالاتی وجود داره که اسونه و میشه از پسش بر میاید

1.ترجمه و تعریب  8تست

2.تشکیل 2تست

3.تحلیل صرفی 3تست

4.قواعد 3-5منصوبات (حال-تمییز-استثنا-منادی-مفعول مطلق-مفعول فیه)

5.سایر قواعد 3-5

که در مجموع 21تست رو با خوب خوندن میتونید بزنید تازه بدون خوندن درک مطلب در کنکور

منتظر مشاوره برای سایر درس ها نیز باشید


ادامه مطلب...

چگونه ریاضی بخوانیم

 

چگونه ریاضی بخوانیم

 

اول از همه کتاب رو خوب بخونید همه ی مثال و تمرین های کتاب رو خوب حل کنید.بعدش جزوه های خودتون رو خوب بخونید و بعد از اون سراغ کتاب تست برید اگه ریاضیتون زیاد قوی نیست از خودتون توقع نداشته باشید که همه ی سوالات رو جواب بدید بیشتر به اون به چشم سوالات آموزشی نگاه کنید نه سوالات ارزیابی چون بیشتر شما ها توقع دارین همه سوالات ریاضی رو جواب بدید و چون تازه شروع کردید و نمیتونید جواب بدید انگیزتون واسه خوندن ریاضی کم میشه پس اینکه نمیتونید خوب به سوالات ریاضی جواب بدید ناامید نشید و تلاشتون رو بیشتر کنید.


ادامه مطلب...