فارسیEnglish

اردوی مطالعاتی نوزوز 1397 دبیرستان هیات امنایی الزهرا(س)

اردوی مطالعاتی نوزوز 1397 دبیرستان هیات امنایی الزهرا(س)


ادامه مطلب...

اعلام برنامه های پژوهش سرای دانش آموزی درهفته پژوهش

اعلام برنامه های پژوهش سرای دانش آموزی درهفته پژوهش 

پس از حمد خدا و با درود و صلوات برمحمد و آل محمد(ص) و با احترام ، به اطلاع می رساند پژوهش سرای دانش آموزی شهید شهریاری، در جهت پاسداشت"هفته پژوهش"و برای ارج نهادن به روحیه­ ی  پژوهشگری دانش آموزان  اهم برنامه های خود در " هفته پژوهش" را به تفکیک پایه ها و مطابق با زمان بندی زیر اعلام می دارد :


ادامه مطلب...

برگزاری کارگاه های ادبی و " نوشتن خلاق "

برگزاری کارگاه  های ادبی و "  نوشتن خلاق "

پس از حمد خدا و با درود و صلوات برمحمد و آل محمد(ص) و با احترام، به استحضار می رساند پژوهش سرای شهید شهریاری  در جهت گسترش فرهنگ دیرینه و ریشه دار ایرانی و کشف استعداد و خلاقیت ذهنی دانش آموزان ، در نظر دارد پس از شناسایی و جذب حداکثری دانش آموزان مستعد و علاقمند ، ضمن حمایت علمی از دانش آموزان ، اقدام به برگزاری کارگاههای ادبی و "نوشتن خلاق " با عناوین زیر  نماید :


ادامه مطلب...

مسابقه عکاسی و دوره آموزشی در پژوهش سرا شهریاری

مسابقه عکاسی و دوره آموزشی در پژوهش سرا شهریاری

پس از حمد خدا و با درود و صلوات برمحمد و آل محمد(ص) و با احترام، به اطلاع می رساند پژوهش سرای دانش آموزی شهید شهریاری


ادامه مطلب...

بوی ماه مهر

دوباره خورشید طلوع کرده است...

باز اول مهر است؛ اول خورشید گرم مدرسه. من، با بویی از بابونه ها که کنار پنجره ام روییده اند، از خواب بیدار می شوم. ساعت قلبم تندتند می زند.
کتاب هایم را که از پشت طلوع خورشید چشمک می زنند، برمی دارم و در کیفی از شادی ک


ادامه مطلب...

عوارض خطرناک موبایل

سلولهای بدن انسان در گستره 10 تا 1000 هرتز با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند ، اکثر موبایل ها نیز در گستره 270 تا 1800 هرتز ارتباط برقرار می کنند. در نتیجه گستره امواج الکترومغناطیس موبایل با سیستم ارتباط بین سلولی انسان هم پوشانی دارد و باعث ایجاد اختلال در بدن می شود.
امواج موبایل تاثیر بدی در باروری مردان دارد. زیرا اسپرم را می کشد و باعث کاهش قوای جنسی می شود. بخصوص در کسانی که موبایل را به کمرشان می بندند.

 امواج موبایل سرطان زاست و علاوه بر آن احتمال ابتلا به بیماریهای آلزایمر و پارکینسون را افزایش می دهد.
در ازای حتی 2 دقیقه صحبت با موبایل ، ساختار مولکولی بزاق دهان تغییر می کند.

میدان های اکترومغناطیسی به ویژه آنهایی که در گستره فرکانس بدن هستند ، باعث تغییر عملکرد جذب مواد معدنی در بدن می شوند و سرعت گسترش تومرها را افزایش می دهد.
یکی ازخطرناکترین مشکلات امواج موبایل برای خانم باردار است .بدن جنین هنوز بافت خوب و کاملی را به خود نگرفته و بسیار حساس است . امواج موبایل منجر به کاهش عکس العمل مولکولی در بدن جنین می شود .


ادامه مطلب...

دومین مدرسه تابستانی سلول‌های بنیادی برگزار می‌شود

دومین مدرسه تابستانی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مرداد ماه امسال برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، شبکه طب بازساختی و تحقیقات سلول‌های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به منظور ارتقای سطح علمی دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و علاقه‌مندان به مباحث سلول‌های بنیادی، پزشکی بازساختی و تکنیک‌های آزمایشگاهی مربوطه، دومین مدرسه تابستانی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی را از 7 تا 11 مرداد ماه امسال به مدت ۵ روز در دانشکده پزشکی برگزار می‌کند.

این دوره آموزشی به منظور ارتقای سطح علمی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم پزشکی، رشته زیست‌شناسی و گرایش‌های مرتبط با آن برگزار می‌شود. در پایان دوره، گواهینامه معتبر شرکت در مدرسه تابستانی از طریق شبکه طب بازساختی و تحقیقات سلول‌های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به شرکت‌کنندگان اعطا خواهد شد.

در دومین مدرسه تابستانی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی حدود ۷۰ درصد مباحث به صورت تئوری و سخنرانی و ۳۰ درصد باقیمانده به صورت عملی، مشاهده آزمایشگاهی و شامل کشت و تمایز سلول‌های بنیادی و تکنیک‌های متداول سلولی و مولکولی خواهد بود. 

این برنامه به همت شبکه طب بازساختی و تحقیقات سلول‌های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشکده پزشکی، دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به آدرس اینترنتی http://scnet.sbmu.ac.ir مراجعه کنند.

خبرهای دبیرستان

تبریک سال 96

تسلیت ایران عزیزم

چگونگی محاسبه تاثیر معدل در کنکور 96

افتخارات فرهنگی و هنری مدرسه

چگونه اطلاعات را هارد به هارد کنیم

دریچه ای نو به هوشمند سازی مدارس

پیشرفته ترین تکنولوزیهای امروز

 بیش از 20 درصد از مدارس دولتی هوشمند شدند