فارسیEnglish

استرس امتحانات مجازی را چگونه مهار کنیم؟

اضطراب و نگرانی این روزها خانه هر ایرانی است اما برای دانش‌آموزان و دانشجویان رنگ و بوی دیگری دارد و بیش از اقشار دیگر آن‌ها تحت فشار استرس کرونا و امتحانات قرار دارند به ویژه اینکه امتحانات به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا، برای اولین بار به صورت مجازی برگزار می‌شود و این قشر مهم و تاثیرگذار جامعه برای نخستین بار این فضا را تجربه می‌کنند، اما برای کاهش استرس چه اقداماتی باید صورت گیرد؟

-ادامه مطلب-

برخی روانشناسان معتقدند، اضطراب جنبه انگیزشی دارد و سطح بهینه آن برای تحقق یافتن اهداف لازم است این درحالی ست که اگر اضطراب از سطح بهینه خود بیشتر شود، فرد در عملکرد دچار اختلال می‌شود و این اختلال ممکن است در بلند مدت به فرد آسیب برساند

به گفته آن‌ها برخی از دانش‌آموزان در ایام امتحانات به دلایل مختلف، استرس‌های آسیب‌زایی را تجربه می‌کنند، کمال‌گرایی و انتظارات بیش از حد والدین در دوران امتحانات یکی از مسائلی است که باعث تنش‌های روانی دانش‌آموز می‌شود؛ به طوری‌که کودک در زمان امتحان مدام از این مساله می‌هراسد که اگر نتواند انتظار والدینش را برآورده کند و امتیاز کامل دریافت نکند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟  چراکه متاسفانه ممتاز بودن به خصوص در دوران دبستان با نمره تعریف می‌شود و شایستگی‌های اخلاقی کودکان برای والدین چندان ارزشی ندارد.

سیف زرگر روانشناس با اشاره به استرس دانش آموزان و دانشجویان در  دوران امتحانات می گوید: این استرس ها معمولا در زمان برگزاری امتحانات پایان ترم به بالاترین حد خود می رسد که در بحران پاندمی کرونا و در ادامه قرنطینه و آموزش‌های مجازی، نگرانی ها به بالاترین حد خود رسیده است.

 

استرس ناشی از کرونا

این روانشناس با اشاره به انجام پژوهش های بین المللی درباره ارتباط آموزش های مجازی و رابطه آن با دوران قرنطینه خانگی ناشی از کرونا می افزاید: با توجه به این که دانشجویان در دوران قرنطیه توسط آموزش مجازی اقدام به یادگیری  دروس کرده اند، این مهم می تواند استرس ناشی از کرونا را به بالاترین حد خود برساند.

زرگر، تبعیت نکردن دانشجویان از ساختاری مشخص حین آموزش های مجازی را یکی از علل اصلی بروز استرس در دانشجویان می داند و می گوید: در آموزش های مجازی یا از راه دور صرفا شرکت در کلاس های آنلاین از زمان بندی و قانون مشخصی پیروی می کند.

وی می گوید: در تمام جوامع فقدان ساختارها همواره تغییرات و دردسرهایی را به دنبال دارد و از آنجایی که دانش آموزان و  دانشجویان آموزش دیده اند که از ساختاری مشخص برای درس خواندن و حضور در کلاس تبعیت کنند،  تلاقی این عادات با بروز پاندمی کرونا می تواند زمینه های استرس را بیش از پیش در زمان امتحانات فراهم کند.

 

زرگر تصریح می کند: در محیط زندگی ابزارهایی همانند کامپیوتر، موبایل، تلویزیون، صدای زنگ تلفن و یا درب منزل می تواند مشخصا عامل حواس پرتی باشد و اعمال محدودیت  و مرز بندی در منزل کار بسیار سختی است و از سوی دیگر بسر بردن دانشجویان در انزوای اجتماعی و دوری از همکلاسان می تواند بر استرس ها دامن بزند.

 

بی حوصلگی و عدم تمرکز

بیش از اندازه از موبایل، رصد صفحات مختلف فضای مجازی و بازی های موبایلی  است.

وی می گوید: باید دانش آموزان دانشجویان در گام اول برنامه ای منظم را طراحی و تنظیم کنند و در این برنامه ساعات خواب و بیداری مشخص شود.

زرگر می افزاید: باید اولویت مطالعه درس های سخت تر باشد و سعی کنیم به درس های پرحجم و پرچالش تر بیشتر بپردازیم.

وی توصیه می کند: بهتر است گروه هایی تشکیل شود تا در ذیل این گروه ها صرفا درباره روش های آموزش و نحوه درس خواندن بحث و بررسی شود و زمان طلایی خواب ۱۰ شب تا ۲ بامداد است و دانشجویان باید حداقل در دوران امتحانات از این ساعات بهره کافی را ببرند.

نیاز به هفت ساعت خواب شبانه

مهدی گورانی روانشناس دیگری در این زمینه به خبرنگار ایرنا می گوید: دانشجویان و دانش آموزان به حداقل هفت ساعت خواب در طول شبانه روز احتیاج دارند و اگر آنها کمتر از این میزان بخوابند، بدنشان مستعد و آماده آسیب‌های روحی - جسمی خواهد شد،  هرگونه بی‌نظمی در برنامه خواب یا کم‌خوابی موجب کاهش کارایی مغز و افزایش استرس می‌شود.

وی ادامه می دهد: رژیم‌های غذایی ناسالم و ناکافی، تاثیری منفی بر قابلیت فراگیری فرد، تمرکز حواس و هوشیاری وی می‌گذارد. همان طور که می‌دانید برخی از غذاها آرامش بخش تر از سایر غذاها هستند و  ورزش منظم و سبک موجب افزایش گردش خون در بدن و کاهش هورمون‌های استرس‌زا می‌شود.

این روانشناس با بیان اینکه وسواس در خواندن و مطالعه بیش از حد توانایی های ذهنی را برای کسب مطالب جدید تحت تاثیر قرار می دهد، می گوید: بنابراین به جای مطالعه چند ساعته، بین فواصل مطالعه دقایقی را به مغزتان استراحت بدهید و در عین حال میزان مطالعه هر فردی به توانایی ها و آمادگی های خود او بستگی دارد.

گورانی می گوید: کتابهای زیادی در خصوص شیوه های مطالعه و تندخوانی به رشته تحریر درآمده  اگر با مطالعه بهترین شیوه های یادگیری و مطالعه را فرابگیرید، سرعت یادگیری تان را افزایش می دهید و این مورد به کاهش استرس امتحانات منجر می شود.

شروع سال تحصیلی 00-99 مبارک باد


کنجکاوی به یادگیری منجر میشود.و یادگیری یک ذخیره بزرگ دانش را ایجاد میکند.دانش به فرصت های زیادی منجر میشود و فرصت ها منجر به تحقق میشود. پس کنجکاو باش ،دوست من.

جزئیات جدید برگزاری کنکور 99

جزئیات جدید برگزاری کنکور ۹۹ و نحوه طراحی سؤالات اعلام شد:

رئیس سازمان سنجش با بیان اینکه ۳۰ درصد سؤالات کنکور از پایه دوازدهم است، جزئیاتی از زمان و نحوه برگزاری کنکور ۹۹ را اعلام کرد.

-ادامه مطلب-

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ تاریخ و شیوه برگزاری کنکور سراسری سال 99 یکی از مهمترین سؤالات دانش‌آموزان پایه دوازدهم است، دانش‌آموزانی که به دلیل تحمیل تعطیلات کرونایی، فرصت آموزش حضوری مدارس را در یک ماه اسفند از دست دادند.

چند روز قبل بود که معاون وزارت آموزش و پرورش، برگزاری کنکور 99 را منوط به شروع امتحانات نهایی پایه 12 و به پایان رسیدن آن دانست.

 او همچنین گفت، تصور می‌کنیم در ایام خرداد ماه امتحانات دانش‌آموزان را داشته باشیم، امتحانات در بخش‌هایی از تیرماه نیز ادامه می‌یابد و آزمون سراسری بعد از پایان امتحانات نهایی پایه دوازدهم برگزار خواهد شد.

هم‌اکنون ابراهیم خدایی؛ رئیس سازمان سنجش کشور با اشاره به اینکه مخاطب کنکور دانش‌آموزان سال آخر متوسطه (پایه دوازدهم) هستند، اظهار کرد: معمولا روال این بود که سال تحصیلی دانش‌آموزان پایه آخر دبیرستان، اسفند ماه به اتمام می‌رسید و آنها بعد از عید کلاس درس نداشتند و بیشتر کلاسها تقویتی برگزار می‌شد

وی افزود: برآورد ما این است که محتوای آموزشی پایه دوازدهم حدود 90 درصد تکمیل شده است اما اینکه وزارت آموزش و پرورش، باقیمانده مطالب را تا چه اندازه به صورت مجازی پوشش داده است یا اینکه چه تمهیداتی برای شروع مجدد مدارس دارند، باید خودشان اعلام کنند.

رئیس سازمان سنجش گفت: بحث کنکور با تقویم وزارت آموزش و پرورش برای پایه دوازدهم ارتباط پیدا می‌کند، مصوبه ستاد ملی کرونا تصریح دارد که کنکور 20 روز پس از امتحانات نهایی برگزار شود و ما منتظریم تا وزارت آموزش و پرورش با همکاری وزارت بهداشت بتواند برنامه شروع آموزش دانش آموزان را اعلام کند تا بتوانیم برنامه زمانی کنکور را اعلام کنیم.

خدایی بیان کرد: مسئله برگزاری کنکور منوط به این است که وزارت آموزش و پرورش چه برنامه‌ای داشته و چه تقویم آموزشی پیش بینی می‌کند تا ما بتوانیم برنامه زمانی خود را تعیین کنیم.

وی ادامه داد: قاعدتاً زمان برگزاری کنکور 99 تغییر می‌کند اما این به زمان برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم بستگی دارد که 20 روز بعد از امتحانات نهایی، کنکور برگزار خواهد شد

رئیس سازمان سنجش افزود: تمام تلاش سیستم آموزشی کشور این است، سال تحصیلی آینده از مهر ماه آغاز شود و یکی از مصوبات ستاد ملی کرونا همین موضوع است بر همین اساس ما برنامه ریزی‌های لازم را انجام خواهیم داد و تغییراتی در بحث فرایندهای زمان‌بر کنکور مثل مصاحبه‌ها و امتحانات عملی انجام خواهد شد تا عمده نتایج کنکور در شهریور 99 اعلام شوذ.

خدایی در پاسخ به این پرسش که آیا نحوه محتوای کنکور 99 تغییر خواهد کرد، افزود: کنکور عمومیت داشته و برای همه یکسان است و اینگونه نیست که دانش آموزی تسهیلات بیشتری دریافت کرده باشد، سختی و دشواری شرایط برای همه یکسان است و نگاه ما به محتوایی که در آموزش و پرورش تدریس می‌شود، خواهد بود و با همکاران آموزش و پرورش به طور مرتب در تماس هستیم و این مسائل منوط به آن است که آموزش و پرورش محتوای درسی و تقویم آموزشی را نهایی کرده و به سازمان سنجش اعلام کند ما نیز حداکثر تسهیلات و کمک را خواهیم کرد. یکی از اصلی ترین وظایف ما این است که بتوانیم راه حلهایی ارائه کنیم و داوطلبان با خیال راحت تر امتحان بدهند.

وی در پاسخ به این پرسش که محتوای آموزشی پایه دوازدهم به چه میزان در کنکور 99 تأثیر گذار است، بیان کرد: آزمون کنکور از سه سال دوره متوسطه دوم است و قسمتی از سؤالات از پایه دوازدهم طرح می‌شود و دو قسمت آن از سال دهم و یازدهم است، وزن سؤالات پایه دوازدهم در کنکور تقریباً بالای 30 درصد است.

رئیس سازمان سنجش که در یک برنامه رادیویی سخن می‌گفت، در پایان گفت: هماهنگی‌های لازم را با آموزش و پرورش درباره محتوای کتابهای درسی خواهیم داشت و داوطلبان نگران نباشند و دروس را با آرامش بخوانند طبیعتاً امتحانی که گرفته می‌شود از مطالبی است که دانش آموزان خوانده باشند.

 

تبریک سال نو کرونایی 99

https://8pic.ir/uploads/تبریک-سال-99-کرونایی.mp4

رویم سیاه!

مرض واگیر من و شما نمی شناسد

نمی گوید فلانی شهره شهر است به مهمان نوازی

پس او را مبتلا نکنم

رویم سیاه که میزبانت نیستم.

اما به زودی که دیر نیست

جشن شکرانه سلامت خواهیم گرفت.

توصیه هایی در مورد بیماری ویروس کرونا ( کووید-19) برای عموم مردم

مراقبتهای اولیه در برابر ‏ویروس ‏‎ ‎جدید کرونا ‏

از تازه ترین اطلاعات مربوط به طغیان کووید-19 آگاه باشید،این اطلاعات از طریق وب سایت سازمان جهانی بهداشت یا مسئولین بهداشت عمومی کشور یا محل زندگیتان در دسترس شما قرار میگیرد.

اغلب مبتلایان دچار بیماری خفیفی شده و بهبود پیدا می کنند امااین بیماری می تواند برای بقیه شدید باشد. مراقب سلامت خود باشید و با رعایت این نکات از دیگران نیز محافظت کنید:

-ادامه مطلب-

مرتب دست های خود را بشویید

مرتب دست های خودتان را به صورت کامل با آب و صابون بشویید یا با محلولهای  ضدعفونی کننده حاوی الکل تمیز کنید . 

شستشوی دست ها با آب و صابون و استفاده از محلولهای ضدعفونی کننده حاوی الکل،ویروس های روی دست ها را از بین می برند.

فاصله (ایمن) را در اجتماعات حفظ کنید

از کسی که سرفه و عطسه می کند، دست کم یک متر فاصله بگیرید.

زمانی که فردی سرفه و عطسه می کند قطرک های ریزی از دهان و بینی او به اطراف پاشیده میشود که ممکن است حاوی ویروس باشند. اگر فاصله شما با آن فرد خیلی نزدیک باشد، ممکن است شما این قطرک های حاوی ویروس کووید-19 را استنشاق کنید.

به چشم ها، بینی و دهان خود دست نزنید

دست ها در تماس با سطوح مختلف ممکن است به ویروس هاآلوده شده باشند. دست های آلوده می توانند ویروس را به چشم ها ،بینی و دهان شما منتقل کنند.از این راه ها ویروس می تواند وارد بدن شما شده و شما را بیمار کند.

بهداشت تنفسی را رعایت کنید

شما و اطرافیانتان حتما بهداشت تنفسی را رعایت کنید. بهداشت تنفسی به معنای پوشاندن دهان و بینی با آرنج خم شده یا دستمال کاغذی در هنگام عطسه و سرفه است. بعد از سرفه و عطسه بلافاصله دستمال کاغذی خود را دور بیاندازید.

چرا باید رعایت کنیم؟ قطرک های خارج شده از بینی و دهان ویروس ها را پخش میکنند. با رعایت بهداشت تنفسی می توانید از خود و اطرافیانتان در برابر ویروس هایی چون سرماخوردگی، آنفلوآنزا و کوید-19 محافظت کنید.

اگر تب دارید، سرفه می کنید یا به سختی نفس می کشید هرچه زودتر به دنبال مراقبت های پزشکی باشید

اگر احساس بیماری می کنید در خانه بمانید. اگر تب دارید و سرفه می کنید و به سختی نفس می کشید، زودتر تماس گرفته و پیگیر مراقبت های پزشکی باشید. و به توصیه های مسئولین  بهداشت و سلامت در محل زندگی  خود، عمل کنید.

مسئولین بهداشت و سلامت کشور و محل زندگی شما در جریان تازه ترین اطلاعات در مورد وضعیت منطقه شما هستند. اگر قبل از مراجعه به مراکز بهداشتی با آنها تماس بگیرید ،این امکان را به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی  می دهید تا شما را به مراکز درمانی مناسب ارجاع دهند. این کار  علاوه بر حفاظت از شما  به جلوگیری از انتشار ویروس و سایر عفونت ها نیز کمک می کند.

از اوضاع مطلع باشید و توصیه های ارائه دهندگان خدمات بهداشتی را رعایت کنید

از آخرین تحولات مربوط به کوید-19 مطلع باشید.به توصیه های ارائه دهندگان خدمات بهداشتی، مسئولین بهداشت عمومی کشور و محل زندگیتان ، یا کارفرمایتان برای مراقبت از خود و دیگران در برابر کووید-19 عمل کنید.

مسئولین کشوری و محلی در جریان آخرین  اطلاعات از وضعیت انتشار ویروس در منطقه زندگی شما قرار دارند. آنها بهترین مرجعی هستند که میتوانند توصیه های لازم را به مردم منطقه شما در مورد حفاظت از خودشان ارایه کنند.

اقدامات مراقبتی برای افرادی انجام میشود که ساکن مناطقی هستند که کووید-19 در آنجا در حال انتشار است یا به تازگی (در 14 روز گذشته) به این مناطق سفر کرده اند

  • به توصیه های بالا عمل کنید.
  • اگر حس می کنید بیمار هستید حتی با داشتن علایم خفیفی چون سردردو آبریزش بینی ، تا زمان بهبود در خانه بمانید.

چراکه پرهیز از ارتباط با دیگران و عدم مراجعه به مراکز درمانی می تواند موجب عملکرد بهتر این مراکز و کمک به محافظت از شما و دیگران در برایر کووید-19 و سایر ویروس ها باشد.

  • اگر تب، سرفه و مشکل تنفسی دارید ، سریعاً به دنبال دریافت توصیه های پزشکی باشید، زیرا ممکن است (علایمتان)به دلیل عفونت تنفسی یا بیماری جدی دیگری باشد.  هرچه زودتر تماس بگیرید و اگر به تازگی سفر کرده اید یا در تماس با دیگر مسافران  بوده اید این مطلب را به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی  اطلاع دهید. اگر پیش از مراجعه به مراکز درمانی با آنها تماس بگیرید، به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی کمک می کنید تا شما را به مرکز بهداشتی مناسب ارجاع دهند. این کار مانع از گسترش احتمالی کوید-19 و دیگر ویروس ها نیز می شود.

 

اخرین مهلت ثبت نام المپیاد سال 99-98

توجه ...توجه ....

آموزان عزیز آخرین مهلت ثبت نام المپیاد سال 99-98 روز یکشنبه 8 دی ماه میباشد .

بوی ماه مهر

بارالها ، اکنون که در آستانه شروع ماه مهر هستیم و سال علم آموزی جدیدی پیش روست، از تو می خواهم مرا یاری کنی تا در مسیری گام بردارم که مروّج علم و آیین تو باشم

برگزاری دوره های علمی – عملی پژوهش سرا ی شهید شهریاری

به نام خدا

از:  اداره آموزش و پرورش ناحیه پنج اصفهان  (پژوهش سرای شهید شهریاری )

 به : تمامی آموزشگاه های ناحیه پنج

موضوع: برگزاری دوره های علمی عملی  پژوهش سرا ی شهید شهریاری (در حال حاضر و تابستان 98 )

با سلام و احترام

پژوهش سرای شهید شهریاری در نظر دارد با هدف بهره گیری بهتر از زمان فراغت دانش آموزان فعالیت های  بهینه و   هدف دار علمی – پژوهشی و مهارتی پژوهش سرا را که از خرداد تا شهریور 98 برگزار خواهد شد به اطلاع مدارس برساند تا  ضمن اعلام 

-ادامه مطلب-

به نام خدا

از:  اداره آموزش و پرورش ناحیه پنج اصفهان  (پژوهش سرای شهید شهریاری )

 به : تمامی آموزشگاه های ناحیه پنج

موضوع: برگزاری دوره های علمی عملی  پژوهش سرا ی شهید شهریاری (در حال حاضر و تابستان 98 )

با سلام و احترام

پژوهش سرای شهید شهریاری در نظر دارد با هدف بهره گیری بهتر از زمان فراغت دانش آموزان فعالیت های  بهینه و   هدف دار علمی – پژوهشی و مهارتی پژوهش سرا را که از خرداد تا شهریور 98 برگزار خواهد شد به اطلاع مدارس برساند تا  ضمن اعلام برگزاری دوره ها ، دانش آموزان بتوانند با برنامه ریزی از دوره های متنوع و علمی پژوهش سرا استفاده کنند .

خواهشمندست مدیران محترم  ضمن اطلاع دقیق بخشنامه  از طریق اتوماسیون اسامی دانش آموزان را تا تاریخ 25/3/98 به پژوهش سرا اعلام نمایند و با صدور معرفی نامه برای دانش آموزان متقاضی ، زمینه حضور دانش آموزان را در دوره ها فراهم نمایند.

شروع دوره ها : از اول تیرماه

مکان : پژوهش سرای  شهید شهریاری ناحیه 5

مقطع تحصیلی پیش دبستانی و دبستان

عنوان دوره

روزهای تشکیل کلاس

ساعات کلاس

 

              

 

هوافضا

              

میکرو گلایدر- گلایدر- هواپیمای کشی

 

دوشنبه - چهارشنبه

15: 10 -9

12:45 -10:30

18:15- 17

18:30- 19:45

ساخت هواپیما های بدون سرنشین

خلبانی پهپاد

ربات های پرنده

یکشنبه سه شنبه

15: 10 -9

12:45 -10:30

18:15- 17

18:30- 19:45

موشک های آبی

چرتکه

افزایش تمرکز دقت و سرعت تشخیص

دوشنبه

صبح و بعدازظهر

بالا بردن هوش محاسباتی ریاضی

گروه سنی 5- 7 سال گروه سنی 7- 12

لیوان چینی

افزایش تمرکز

هماهنگی دو نیمکره مغز

هماهنگی عصب وعضله

درمان اختلالات یادگیری

یکشنبه سه شنبه

صبح و بعدازظهر

 

 

رباتیک

الکترونیک: شامل ساخت مدارات ساده و شناخت قطعات

 

یکشنبه سه شنبه

9-10:30

11-12:30

16:30-18

18:15-19:45

خلاقیت1-2-3-4: شناخت رباتیک و مکانیک ربات ها و مکانیزم های رباتیکی

دوشنبه- چهارشنبه

11:12:30

16:30-18

18:15-19:45

دومینو تاپلینگ (تلفیق هنر و خلاقیت )

یکشنبه دوشنبه

18:30-17

مکعب روبیک

یکشنبه

9-10

دوره های کامپیوتر

windows7-8-10

یکشنبه سه شنبه

 

دوشنبه- چهارشنبه

9-10:30

11-12:30

16:30-18

18:15-19:45

Word- powerpoint- excel

اینترنت وبلاگ نویسی

خلاقیت در ریاضی

دوشنبه

11-9:30

دانشمند کوچک

آزمایشگاه  علوم پایه سوم ابتدایی

8 جلسه

یکشنبه سه شنبه

11-9:30

ادامه

 

 

                                                                   

 

دوره تحصیلی متوسطه اول و دوم

عنوان دوره

روزهای تشکیل کلاس

ساعات کلاس

نجوم

آموزش نجوم مقدماتی

دوره آمادگی المپیاد نجوم

دوره تخصصی نجوم کیهان شناسی

دوره های آموزشی سرفصل های نجومی کتابهای درسی

یکشنبه

11:30-13

 

 

 

 

 

هوافضا

میکرو گلایدر- گلایدر- هواپیمای کشی

دوشنبه - چهارشنبه

9-10:15

10:30-12:45

 

18:15- 17

18:30-19:45

ساخت هواپیما های بدون سرنشین

مکانیک پرواز

اویونیک هواپیما

یکشنبه سه شنبه

9-10:15

10:30-12:45

 

 

18:15- 17

18:30-19:45

خلبانی پهپاد

ربات های پرنده

موشک های آبی

رباتیک

الکترونیک: شبیه سازی مدارات به کمک نرم افزار و طراحی مدار چاپی(PCB)

یکشنبه سه شنبه

دوشنبه - چهارشنبه

9-10:30

11-12:30

16:30-18

برنامه نویسی  Cو C++  و basic

مکانیک شامل: طراحی مکانیزم کمک نرم افزار CATIA

یکشنبه سه شنبه

دوشنبه - چهارشنبه

11-12:30

16:30-18

18:15-19:45

مهارت شامل:   الکترونیک   ، برنامه نویسی و مدیریت پروژه

ادامه

 

 

 

 

 

 

 

 

دومینو تاپلینگ

یکشنبه - دوشنبه

18:30-20

سازه های ماکارونی

راندمانی سبک

یکشنبه دوشنبه

18:30-20

 

برنامه نویسی تحت وب وطراحی سایت

دختران

دوشنبه

چهارشنبه

10-11:45

پسران

یکشنبه

سه شنبه

9-10:45

دختران

یکشنبه

سه شنبه

11-12:45

 

 

دوره های

کامپیوتر

windows7-8-10

دختران

 

 

پسران

یکشنبه

سه شنبه

 

دوشنبه- چهارشنبه

9-10:30

11-12:30

16:30-18

18:15-19:45

Word- powerpoint- excel  

اینترنت  و وبلاگ نویسی

طراحی سایت

برنامه نویسی اندروید

انیمیشن مقدماتی

 Autocad پیشرفته

تعمیرات سخت افزار کامپیوتر

آزمایشگاه علوم زیست شناسی فیزیک شیمی

یکشنبه سه شنبه

9:30- 8

کارگاه شعر خوانی و نقد شعر(انجمن ادبی آیینه)

یکشنبه سه شنبه

17-18:30

 

   شماره تماس : 33364981 -33365031

 

مدیریت پژوهش سرای شهید شهریاری

خدیجه بلابادیون